PROJEKT ECO TOUR JE POD ZÁŠTITOU: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Spätné väzby

12.09.2018 – Základná škola s materskou školou, Maurerova 14, Krompachy 

Program bol zaujímavý a poučný. Hudba dodávala celému predstaveniu energiu a ešte väčšiu zábavu. Dozvedeli sme sa mnoho nových dôležitých informácií napr. ako triediť odpad, kde odpad vlastne končí, koľko trvá, kým sa niečo rozloží… Okrem toho sme si aj zasúťažili. Zábavnou formou sme sa naučili, že naša planéta je len jedna a máme si ju vážiť a chrániť. Program bavil nielen mladších a starších žiakov, ale aj učiteľov. Odniesli sme si veľa potrebných informácií, ktoré sa nám v živote zídu.
Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie Vaše projekty.

S pozdravom žiaci ZŠ s MŠ Maurerova 14, Krompachy

 

17.05.2018 – Základná škola s materskou školou, Maurerova 14, Krompachy 

Ďakujeme Vám za krásny, poučný, no najmä zaujímavý projekt o vode. Formou modernej hudby, rozličných rekvizít, súťaží, osobného šarmu a vtipu moderátorov ste naše poznatky o vode obohatili množstvom informácií, ktoré v nás ukotvili myšlienku chrániť si svoju planétu. Nevrylo sa to do pamäte len žiakom nižších ročníkov, ale na počudovanie aj nám, dospievajúcim tínedžerom. Ako sa hovorí: „Mládež tvorí našu budúcnosť a najmä svoju.“ Pokračujte s týmto projektom naďalej, aj vďaka Vám sme si uvedomili hodnotu našej planéty. Tešíme sa na ďalšie Vaše projekty.

S pozdravom žiaci ZŠ s MŠ Maurerova 14, Krompachy

 

21.03.2018 – Z. Kapustová, r.š., ZŠ J. Hollého v Topoľčanoch 

Dobrý deň, chcela by som sa Vám v mene všetkých žiakov aj
pedagógov zo ZŠ J. Hollého v Topoľčanoch , ktorí sa zúčastnili
dňa 21.3.projektu ECO TOUR poďakovať za úžasné predstavenie a
zážitok. Môžme skonštatovať, že to bolo jedno z najlepších
predstavení, akého sme sa zúčastnili a verím, že nebolo
posledné, radi Vás opäť privítame aj v priestoroch našej
školy. Ešte raz ďakujeme a prajeme veľa úspechov!

 

08.03.2018 – PaedDr. Vlasta Košárová, riaditeľka ZŠ Hlinné 

Výchovný program plný zábavy, skvelých pesničiek a nevšedných zaujímavostí o vode priniesli žiakom našej školy známe tváre z televíznej obrazovky Thomas Puskailer a Martin Madej. Spoločne sme sa vydali po ceste vody od prameňa k jej ústiu, zážitkovou formou sledovali kolobeh vody v prírode, deti spoznali možnosti každodenného šetrenia s touto vzácnou tekutinou, zamýšľali sme sa nad tým, ako dlho nám ešte vydržia zásoby pitnej vody. Nadobudnuté vedomosti sme si hneď overili hravými doplňovačkami a kvízom, deti sa odviazali pri upravených verziách známych hitov s tematikou vody. V závere príjemne strávenej hodinky nechýbala spoločná autogramiáda a fotografovanie.
Ďakujeme Thomasovi, Martinovi a celému tímu za ich nasadenie, profesionálny prístup a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie

 

05.03.2018 – Eva Hornackova, ZŠ Nitrianske Rudno 

Vynikajúce predstavenie, poučné, zábavné. Zaujalo všetky vekové kategórie, od malých prvákov, cez deviatakov až po pani učiteľky. Informácie boli podané veľmi dobrou formou, skvelý výber piesní, náučné a tvorivé aktivity pre žiakov. Veľká spokojnosť!

 

14.12.2017 – Veronika Koščáková, ZŠ Soľ

V stredu 14. 12. 2017 žiaci ZŠ v Soli zažili výnimočný interaktívny výchovný koncert o vode ECO H2O TOUR. Hviezdami koncertu boli Thomas Puskailer, bývalý superstarista, súčasný poulárny spevák, herec a nadšený ochranca prírody s holandskými koreňmi, ktorý je známy najväčším úsmevom v slovenskom šoubiznise a Ondrej Antálek, tanečník víťaznej skupiny z Česko Slovensko má talent The Pastels, muzikálový herec a moderátor.

Už v úvode koncertu chlapci vytvorili fantastickú atmosféru, a to bol znak toho, že všetkých čaká nezabudnuteľný čas plný zábavy, interaktívnych aktivít, humoru, informácií a nepochybne i známych piesní v eco verzii.

Spolu s hlavnými aktérmi a ich pomocníkom dinosaurom Arnoldom sa žiaci vydali po stopách vody od prameňa k ústiu, spoznali kolobeh vody, jej význam i to, odkiaľ voda pochádza, čo obsahuje, akým spôsobom ju ľudia znečisťujú. Dozvedeli sa, ako vnímajú potrebu vody a ako vodou šetria známe slovenské osobnosti Adela Vinczeová, Ema Drobná či Adam Ďurica prostredníctvom video vstupov. Zamysleli sa nad tým, ako dlho vydržia jej zásoby a uvedomili sme si, že naša krajina má, na rozdiel od niektorých afrických, dostatok vody, po ktorú nemusíme chodiť niekoľko kilometrov, ale stačí nám otočiť vodovodným kohútikom.

Súčasťou programu boli viaceré súťaže, do ktorých sa naši žiaci s veľkou chuťou zapájali. Ich snaha bola odmenená rôznymi cenami.

Okrem toho si žiaci z koncertu odniesli podpisové karty s autogramom oboch „eco nadšencov“, tričká či zvečnené spomienky vo forme fotografií.

Po skončení koncertu a autogramiády celý realizačný tím navštívil aj priestory našej školy a podpísali sa do školskej kroniky.

V závere chceme vyjadriť veľkú vďaku celému ECO H2O TOUR tímu za vystúpenie, ktoré bude ešte dlho rezonovať v našich spomienkach

 

13.12.2017 – Matúš Boroš, ZŠ Vranov nad Topľou

Bol to hodinový interaktívny program, ktorého súčasťou boli súťaže, kvíz, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šou biznisu. Na záver deti potešila aj autogramiáda Thomasa Puskailera a Ondreja Antáleka. Veríme, že po tomto programe sa naše deti zamyslia nad tým, ako vodou šetriť.

 

7.12.2017 – Mgr. Miriam Miláčková, PhD., ZŠ Karloveská 61

citujem pani učiteľky,

“najlepší výchovný koncert, aký som videla”
“deti to veľmi bavilo a bolo to veľmi poučné.”
“interaktívne cvičenia, zapájanie deti do aktivít, veľmi dobré,
prepracované a zábavné….”
“detská boli nadšené a priznajme sa, prišli si na svoje aj pani
učiteľky:), pekní mladí muži”
“výborná zábava, veľa vedomostí, krásni mladí muži…”
“poučná zábava…”
“určite chceme vidieť aj ďalšie koncerty aj my aj žiaci..”:)
“výborne zapojili veľa žiakov”

 

6.12.2017 – Angela Jakušová, ZŠ Dudince

V Spojenej škole Dudince žiaci na Mikuláša dostali krásny darček v podobe výchovného programu dvoch úžasných mladých ľudí Thomasa  Puskailera a Martina Madeja , ktorí nám predviedli svoj environmentálny program pod názvom H2O Tour. Hneď od prvého momentu ich dobrá nálada bola veľmi nákazlivá, deti sa bavili , súťažili , ale sa aj veľa naučili. Zaujímavou formou odovzdali nové poznatky o dôslednom separovaní odpadkov a šetrení vodou ako aj energiou . Boli proste úžasní a stále usmiatí. Vieme ,že  nám odteraz bude na ekológii a životnom prostredí ešte viac záležať.

 

5.12.2017 – Andrea Hranická, ZŠ Svätý Jur

nadšené tváre detí, ale aj učiteliek vypovedajú o tom ako veľmi sa im výchovný koncert páčil. Deti si vaše pesničky spievali celý deň, najväčší úspech mala “Nespláchni to” . Úžasní, milí, vtipní moderátori, výborný výber pesničiek, zaujímavé videá, prezentácie, zaujímavé súťaže, vedomostné kvízy, množstvo nových zaujímavých vedomostí a úžasné didaktické pomôcky, ktoré ocenili (a prijali by v škole) najmä pani učiteľky. Hneď po autogramiáde, na ktorej sa Thomas aj s Martinom ochotne, trpezlivo s deťmi (aj s učiteľkami) fotili sme sa dohodli, že sa chceme s nimi opäť na budúci školský rok stretnúť na ich ďalšom programe. Už teraz sa tešíme:)
Jednoducho chalani boli úžasní, pozdravujem ich:)

 

Košice, Základná škola Mateja Lechkého

Dňa 26.10.2016 sa na našej škole konal koncert s enviromentálnou tematikou ECO TOUR. Thomas Puskailer a Martin Madej, ktorí boli sprievodcami a zároveň spevákmi a tanečníkmi, nám odovzdali nové poznatky o dôslednom separovaní odpadov a šetrení nielen vodou, ale aj elektrickou energiou. Mnohí žiaci pokladajú vystúpenie oboch spevákov za najlepšie a najzábavnejšie vystúpenie, ktoré sme doteraz na škole mali. ECO TOUR obaja speváci robili s radosťou, čo bolo cítiť aj po skončení koncertu na autogramiáde. Thomas a Martin boli úžasní, trpezliví a usmiatí. Ich dobrá nálada bola veľmi nákazlivá, jednoducho sme sa nielen bavili, ale aj veľa nového naučili. Odteraz nám bude na ekológii a životnom prostredí ešte viac záležať !
Mgr. Anna Tkáč

 

15.11.2017 – Radovan Skyba, ZŠ Tomášov

Akcia bola perfektná, inšpiratívna, pútavá, jednoducho tvrdo profesionálna. Zaujala všetkých. Pre mňa jednoznačne najlepší výchovný koncert a to nehovorím len za seba, ale i za učiteľov, malých i veľkých žiakov. Veľmi pekné bolo zapájanie žiakov do súťaží o pekné tričká. Kvalitné ozvučenie, videá, vtipné premostenia.

 

14.11.2017 – Viera Mladenová, ZŠ Vištuk

Dnes sme celá škola aj s “veľkáčmi” zo škôlky absolvovali veľmi poučný a výchovný koncert pod názvom ECO H2O TOUR. Okrem toho, že sa žiaci dozvedeli veľa dôležitých informácií o vode, mali možnosť sa po skončení koncertu odfotiť a získať podpisovú kartu od aktérov programu, ktorými boli Thomas Puskailer a Martin Madej.

 

13.11.2017 – Katarína Masaříková, ZŠ s MŠ Samuela Timona, Trenčianska Turná

Píšem Vám hneď takto začerstva, že sa nám predstavenie veľmi páčilo. Bolo akčné, oslovilo malých aj veľkých žiakov (to poznáme okrem iného aj podľa toho, že sa počas predstavenia zbytočne nepýtali na WC ); informácie boli podávané v primeranom množstve a veľmi pekne názorne ( banery, kocka 1m3, ….), pekne preložené súťažami, piesňami…Už sme Vás raz v obci mali, vtedy išlo o separovanie odpadu, bolo to v kultúrnom dome a bolo to výborné. Tentoraz sme boli v telocvični. Nie je jednoduché zasiahnuť decká v takom prostredí, ozvučiť priestor, ale podarilo sa. A spokojnosť bola aj na strane pani učiteliek 

Robíte peknú a dobrú vec. A dobre!

A vďaka aj za autogramiádu. Bola prekvapením, čerešničkou na torte.

 

10.11.2017 – Eva Neupaverová, ZŠ Poprad

A opäť ďalší ekovýchovný koncert, už štvrtý v poradí… Po ECO TOUR, ECO GLASS TOUR a ECO MOBILITY TOUR sa žiaci ZŠ s MŠ na Komenského ul. v Poprade mohli v piatok, 10. novembra 2017, zúčastniť ďalšieho environmentálne ladeného koncertu pod názvom  ECO H2O TOUR. Už samotný názov naznačil, že sa dozvieme niečo nové o vode. Programom nás sprevádzal náš „už starý známy“ spevák Thomas Puskailer a „nový“ Ondrej Antálek. Vydali sme sa s nimi na cestu vody od jej prameňa – konkrétne Dunaja v Čiernom lese – až po jej ústie do mora – Čierneho. Prostredníctvom kvízov a súťaží ( do ktorých sa vždy všetci chceli zapojiť, keďže odmenou nielen pre víťazov boli tričká s logom ECO TOUR ) sme si niečo o vode, jej kolobehu, jej znečisťovaní a ochrane zopakovali, niečo nové sa aj naučili. V dokrútkach (krátkych videách so známymi osobnosťami šoubiznisu ) sme si vypočuli názory Emmy Drobnej, Adely Vinczeovej a Adama Ďuricu. Počas koncertu zazneli eko-pesničky o vode, o jej šetrení a o správnom zaobchádzaní s ňou. Po skončení koncertu nechýbala ani autogramiáda, ktorá je akýmsi darčekom na záver. Tento koncert mal medzi žiakmi opäť veľký úspech a už teraz sa tešíme na snáď ďalší v poradí, pri ktorom by sme neradi chýbali.

 

9.11.2017 – Ingrid Bubniaková, ZŠ Ľubeľa

Štvrtkové dopoludnie (9.11) na pôde našej školy patrilo vode. Thomas Puskailer a Ondrej Antálek v ich eko-výchovnom koncerte nás previedli cestou jej zrodu na planéte Zem, putovaním od prameňa k ústiu, jej kolobehu a  významu pre človeka. Tento interaktívny program so súťažami, kvízom, eko-pesničkami a krátkymi videami so známymi osobnosťami šoubiznisu bol príjemným spestrením každodenného školského života. Všetci sme svoje vedomosti obohatili o nové poznatky. Napríklad, že na výrobu jedného mobilného telefónu potrebujeme 1 000 litrov vody a výroba jedného trička spotrebuje dokonca až 2 900 litrov vody. Z celého koncertu, ako aj z autogramiády na záver, si žiaci odniesli neopakovateľné zážitky.

 

8.11.2017 – Marta Melková, Most pri BA

Všetko prebiehalo na vysokej profesionálnej úrovni. Deti sa veľmi zabavili, zároveň sa veľa naučili a ešte tri dni o koncerte rozprávali. Celé predstavenie je vystavané dokonale, že sa deti ani minútu nenudili. A páčilo sa to aj nám učiteľom. Jednoducho super projekt. Deti kreslili aj plagáty.

 

7.11.2017 – Henrieta Káčerová, ZŠ Ludanice

Thomas Puskailer s H2O TOUR v Ludaniciach

Deň stromov mal svoj sviatok 20.októbra. Žiaci Základnej školy s materskou školou v Ludaniciach tento deň slávili sadením svojich triednych stromov. Odmenou žiakom za ich snahu bol populárny eko-výchovný koncert ECO H2O TOUR s Thomasom Puskailerom a Ondrejom Antálekom dňa 7.novembra 2017 v Kultúrnom dome v Ludaniciach.

Hlavnou témou celého výchovného koncertu bola VODA, H2O. Koncert začal srdečným privítaním účinkujúcich. Obidvaja hneď od začiatku vtiahli do svojho hudobného programu žiakov školy. Rozprávali sa, spievali eko-pesničky a sprístupnili žiakom krátke videá so známymi osobnosťami šou biznisu. Žiaci si zopakovali svoje vedomosti o vode a dozvedeli sa veľa nových a zaujímavých informácií o ceste vody, o kolobehu a význame vody, o jej šetrení. Zapájali sa do rôznych interaktívnych  aktivít a úloh, za ktoré boli odmenení peknými tričkami s logom koncertu. Všetky získané poznatky si potom zopakovali v záverečnom kvíze, v ktorom ukázali, ako počas koncertu vnímali a zapamätali si všetky nové informácie. Atmosféra počas koncertu bola veselá a uvoľnená. Na záver škola získala kufrík mladého ekológa, ktorý obsahuje 31 ilustrovaných kľúčov na určovanie fauny a flóry.

Po koncerte bola pre žiakov pripravená autogramiáda a Thomas Puskailer a Ondrej Antálek venovali každému žiakovi podpisovú kartu so svojimi podpismi, veselý úsmev, trpezlivosť a ochotu odfotografovať sa so žiakmi. 

Reakcie niektorých žiakov z Klubu SŽ Mravenisko:

Matúš – Veľmi sa mi koncert páčil. Bol to môj najlepší koncert. Najviac sa mi páčila časť s dinosaurom. Bolo to veľmi smiešne. Ale naučil som sa, že tú vodu, v ktorej sa kúpali dinosauri, teraz pijeme my. A sme veľmi bohatý štát na vodu. A aj tak míňame viac peňazí na kupovanie minerálnej vody, než by sme pili vodu z vodovodného kohútika. Aj súťaže boli dobré. Thomas Puskailer a Ondrej Antálek veľmi krásne spievali. Bol to fakt pekný koncert!

Natália – Koncert H2O TOUR bol fantastický. Bol poučný, smiešny, zvláštny. A myslím si, že na inom koncerte som sa tak nezabavila. Dokonca mi závidela aj moja mamka aj sestra.

Adriana – Bolo to veľmi pekné. Naučila som sa, že voda sa má šetriť. Keď si ráno umývame zuby, nemáme si nechávať zbytočne pustenú vodu. Boli tam aj pekné pesničky. Páčilo sa mi, že si tie slová speváci vymýšľali sami.

Júlia – Bolo to super! Najviac sa mi páčila pesnička NE-SPLÁ-CHNI-TO. A ako moja spolužiačka dostala tričko.

Marek – Bolo to super. Najviac sa mi páčilo ako spievali a učili nás o vode, že ju máme šetriť, lebo je vzácna. A už viem, koľko vody máme v sebe.

Filip – Veľmi sa mi to páčilo. Teraz už viem, že mám piť viac vody.

Lucia – ECO H2O TOUR bol najlepší koncert v mojom živote!

Sabína – Bolo to fantastické, veselé a vôbec nie nudné. Najviac ma prekvapilo, koľko percent vody má človek v sebe. Boli ste naozaj skvelí. Ďakujeme za koncert.

Mgr. Henrieta Káčerová

 

6.11. 2017 – Andrea Malíková, CZŠ Šurany

Žiaci vnímali informácie o vode im bližším moderným spôsobom- hudobne aj vizuálne, bolo využitých veľa názorných pomôcok, mohli sa zapojiť do priebehu a v závere si svoje vedomosti overili v kvíze. Tiež spievali, povzbudzovali súťažiacich žiakov, sledovali názory známych osobností a pozorne počúvali moderátorov programu, ktorý im názornou formou priblížili každú skutočnosť o vode- od jej vzniku, kolobeh vody, skupenstvá, využívanie, zásoby vody, nedostatok, znečisťovanie a hlavne ako ju šetriť v domácnostiach. Výchovný koncert hodnotím veľmi pozitívne a odporúčame ho na našej stránke škole ostatným školám.

 

20.10.2017 – Iveta Slovinská, ZŠ Kráľovský Chlmec

Chceme sa vám poďakovať za fantastickú show ECO H2O TOUR. Bola názorná, pútavá, dynamická a prevedená na vysokej profesionálnej úrovni. Veľmi si ju užili nielen žiaci, ale aj učitelia.

 

9.10.2017 – Tatiana Čáková, ZŠ UL.L.Novomeského

Žiaci si odniesli nezabudnuteľné zážitky  z hodinového interaktívneho programu, ktorého súčasťou boli súťaže, kvíz, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šou biznisu. Na záver deti potešila aj autogramiáda Thomasa Puskailera a Ondreja Antáleka.

 

Valaská – ZŠ J. Simana

Dňa 20.4.2016
Vďaka za koncert – bol super. Často na výchovných koncertoch decká potajme hrajú na mobiloch alebo rečnia, ale tu to nehrozilo. Hodina koncertu ubehla ako nič, koncert mal spád, dynamiku, všetci boli zaujatí aj pesničkami, hudbou ale aj veselými sprievodnými slovami, ktoré boli k tomu ešte aj poučné. SUPER! Klobúk dole k takémuto eko-vyučovaniu!
s pozdravom Zuzka Slezáková

 

Sereď – Základná škola Juraja Fándlyho

Dňa 22.3.2016
Po úspešnom minuloročnom koncerte prišli medzi našich žiakov aj tento rok Thomas Puskailer a Martin Madej so svojou novou vzdelávacou šou ECO MOBILITY TOUR. Jej cieľom bolo priblížiť problematiku mobility v mestách. Súčasťou koncertu boli aj krátke eko-odkazy od známych osobností, pesničky a súťaže. Hodinového výchovného koncertu sa zúčastnili všetci žiaci 1. a 2. stupňa. Po jeho skončení sa konala autogramiáda.

Žiakov upozornili na znečisťovanie životného prostredia výfukovými plynmi áut, ktoré ľudia používajú každodenne, často krát neuvážene až zbytočne. Koncert ich prinútil zamyslieť sa nad dôsledkami automobilovej dopravy a zároveň ponúkol aj riešenie. V budúcnosti môžu zmeniť tento problém svojim postojom – na prepravu začnú používať svoje vlastné nohy alebo bicykel.

Koncert sa žiakom veľmi páčil a tak organizátorom patrí obrovské „ĎAKUJEME”.

PaedDr. Jana Gabrišová

 

Dotazník spokojnosti pre pedagógov Eko-výchovné podujatie pre žiakov základných škôl Eco Mobility Tour 2015 – Slovenská Republika

Dotaznik spokojnosti pre pedagogov-2

 

Bratislava – Základná škola Dudova

Dňa 5.2.2015 sa na našej škole, Dudova 2, konal koncert s enviromentálnou tematikou ECO TOUR.
Thomas Puskailer a Martin Madej, ktorí boli sprievodcami a zároveň spevákmi a tanečníkmi, nám odovzdali nové poznatky o dôslednom separovaní odpadov a šetrení nielen vodou, ale aj elektrickou energiou.
Mnohí žiaci pokladajú vystúpenie oboch spevákov za najlepšie a najzábavnejšie vystúpenie, ktoré sme doteraz na škole mali.ECO TOUR obaja speváci robili s radosťou, čo bolo cítiť aj po skončení koncertu na autogramiáde. Thomas a Martin boli užasní, trpezliví a usmiati…Ich dobrá nálada bola veľmi nákazlivá, jednoducho sme sa nielen bavili, ale aj veľa nového naučili. Odteraz nám bude na ekológii a životnom prostredí ešte viac záležať !
ECO TOUR – vynikajúci výchovný koncert !
Mgr. Hana Závodná -Základná škola Dudova 2, Bratislava

 

Alekšince – Základná škola s materskou školou

Dňa 21. 05. 2014 bol krásny slnečný deň. Akoby to bola predzvesť výbornej atmosféry, ktorá panovala na koncerte s environmentálnou tematikou ECO MINI KONCERT. Svetom správneho a veľmi potrebného separovania odpadu nás sprevádzali Thomas Puskailer a Martin Madej. Pomocou zábavných piesní a zaujímavých súťaží sa žiaci dozvedeli veľa nových informácií o triedení odpadu. Za svoje výkony tí najlepší súťažiaci získali tričká a CD-čka.

Reakcie detí boli pozitívne a najviac sa im páčili chytľavé piesne, dokrútky známych osobností a zaujímavé súťaže. Uvítali i vtipné dialógy, na ktorých sa mohli zasmiať a zábavné spracovanie súťažných úloh pri ktorých sa vždy niečo nové naučili. Koncert bol pre deti motivujúci,  veselý a hlavne poučný.

Nechýbala ani autogramiáda a nekonečné fotenie s moderátormi programu. Po skončení koncertu si deti odnášali veľa veselých zážitkov a hlavne dobú náladu, ktorá nechýbala ani počas celého koncertu.

Všetci budeme ešte dlho spomínať na spoločne prežité chvíle na tomto podujatí.

 

Lozorno – Základná škola Lozorno

Je mi potešením napísať Vám zopár riadkov, ohľadom odozvy nás pedagógov a našich detí. Ihneď po ukončení akcie som písala na našu webovú stránku školy nasledovný text spolu s fotografiami z Vášho vystúpenia: V pondelok 13. mája 2013 pripravilo občianske združenie STROM ŽIVOTA pre žiakov našej školy bezplatný koncert zameraný na dôležitosť triedenia odpadu. Hlavnou témou programu bola výroba a separácia skla. V programe zazneli piesne spievané Thomasom Puskailerom a program moderoval Martin Madej. V dokrútkach sa k tejto zaujímavo spracovanej téme prihovárali našim deťom známe osobnosti, ktoré im zanechávali eko –odkazy ako napr. Adela Banašová, Sajfa, Lukáš Latinák, Celeste Buckingham, Peter Cmorík, Nela Pocisková, chalani z Partičky, Zuzana Smatanová… Počas koncertu sa žiaci zapájali do súťaží a boli štedro odmenení. V závere akcie čakala našich žiakov autogramiáda. Všetkým účinkujúcim, ale i pánovi Martinovi Kahanovi patrí naše veľké Ďakujeme za podporu environmentálnej výchovy detí interaktívnou a hravou formou. Sme veľmi radi, že Sklársky priemysel a Recyklačný fond SR sa rozhodol podporiť toto jedinečné podujatie.

Takže asi takto sme zhodnotili koncert na našej škole. Boli sme maximálne spokojní s programom, ale i s Vaším prístupom. ĎAKUJEM!!! Veríme, že o rok vás uvidíme opäť.
PaedDr. Andrea Vallová – zástupkyňa riaditeľa ZŠ Lozorno

 

Bratislava (Vajnory) – Základná škola Sibírska

Koncertu Eco Glasstour nič nechýbalo. Dvojica Martin Madej spolu s Thomasom Puskailerom naše decká zaujali, pobavili a aj niečo nové naučili. Pani učiteľky docenili aj názornosť, lebo na pódiu nechýbali ani pomôcky. Už vieme kedy vzniklo sklo, z čoho vzniká a ako sa sklo recykluje. Vieme, že keramickú sošku a súpravu porcelánových tanierov do zeleného kontajneru vyhodiť nemôžeme. Sme veľmi radi, že sme sa s deťmi mohli koncertu zúčastniť a tešíme sa na budúci ročník! Ešte teraz na našich chodbách znie cover verzia Gangnam Style “S nami recykluj!” Veľká vďaka Stromu života a Sklárskemu priemyslu.

Mgr. Zuzana Gašparovičová – ZŠ Sibírska Bratislava

 

Bratislava (Lamač) – Základná škola Malokarpatské námestie

Klub Stromu života Lamačské sovy sa snaží aktívne zapájať do programu a súťaží Stromu života. Okrem iných ocenení nás veľmi milo prekvapila ponuka zo SŽ zorganizovať na škole výchovný koncert so slávnymi osobnosťami ako odmenu za našu prácu. Deti sa už vopred veľmi tešili, a to ešte nevedeli, aký zážitok ich čaká.

Nikto z nás nečakal tak bohatý interaktívny program. Deti potešili piesne speváka Thomasa Puskailera i Martina Madeja, ktoré boli obohatené aj tancom. Žiaci pozorne a v napätí sledovali celú šou, pretože stále očakávali, čo sa bude diať ďalej. Deťom sa páčili aj krátke videá so známymi osobnosťami, na ktorých sa i pobavili, i niečo naučili. Veľmi kladne hodnotili aj to, že sa mohli zapojiť do súťaží zameraných na problematiku recyklácie skla, ale aj iných odpadov. Podujatie vyvrcholilo žrebovaním tomboly, v ktorej žiaci vyhrali ceny, tričká, tanečné hodiny od RDS Company a dokonca dostali podpisové karty od všetkých účinkujúcich na autogramiáde. Po skončení koncertu som počúvala chvály nielen od detí, ale aj od pedagógov. Veľmi vyzdvihovali prácu Thomasa Puskailera a Martina Madeja, pretože s deťmi komunikovali naozaj spontánne a pútavo. Poučné a odborné veci deťom posúvali v nenásilnej forme a tiež názorne za pomoci rôznych pomôcok. Vďaka tomu si deti vedeli oveľa lepšie predstaviť reálnu cestu skla až do ich domácností. Zo strany moderátorskej dvojice išlo naozaj o majstrovské umenie komunikácie s deťmi, vedeli prepojiť príjemné s užitočným. Celý koncert by som zhodnotila ako pútavý a poučný. Že koncert chytil deti za srdce sme sa my, pedagógovia, presvedčili na hodinách, keď si deti medzi sebou vymieňali informácie, ktoré sa na koncertenaučili, a dokonca si na lístočky písali, čo ich najviac zaujalo, čo sa nové naučili a čo sa im najviac páčilo. Boli to len samé chvály, čo pri výchovných koncertoch nie je pravidlom.

Keby sme mali zhrnúť svoje pocity z koncertu, tak dopadol nad naše očakávania. Program a spôsob realizácie eko-myšlienky sa páčil všetkým zúčastneným – žiakom aj učiteľom. Výchovný koncert tak splnil svoj cieľ – žiaci sa zabavili a súčasne sa aj niečo nové naučili o ochrane životného prostredia. Stromu života a všetkým sponzorom preto ďakujeme za krásny zážitok a určite by sme takýchto koncertov privítali v budúcnosti viac. Mgr. Martišková Slavomíra – ZŠ Malokarpatské námestie Bratislava

 

Trnava – Základná škola Slovenského učeného tovarišstva

Ďakujeme za skvelý koncert. Bol veľmi dobre pripravený. Žiaci boli spokojní. Myslím, že veľmi vhodne sa dozvedeli informácie o výrobe skla, o recyklácii. To, čo moderátori hovorili, doplnili názornými scénkami. Deti to ľahko pochopili. Čo veľmi oceňujeme. Z našej školy sa koncertu zúčastnili deti od 3. ročníka po 7. ročník. Myslím, že to bola vhodná veková kategória pre túto akciu. Žiaci boli koncertom oslovení a bez problémov sa zapájali (to je zásluha moderátorov). Bolo to teda veľmi dobré, koncert mohol byť možno o 10-15 minút dlhší.
Ešte raz ďakujeme! Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!
Mgr. Kamila Januščáková – ZŠ Slovenského učeného tovarišstva Trnava

 

Kátlovce – Základná škola Kátlovce

V rámci EKO GLASS TOUR navštívil všestranný Thomas Puskailer s tanečnou skupinou RDS Company popri takých mestách ako je Bratislava, Trnava, Prievidza, Nitra, Košice i našu malebnú dedinku Kátlovce. Program koncertu bol obohatený o množstvo súťaží, ktoré boli zamerané na výrobu a recykláciu skla. Celý program moderoval Martin Madej a jednotlivé prestávky medzi piesňami boli vyplnené rozhovormi so známymi osobnosťami slovenského kultúrneho života ( napr. P. Cmoríkom, N. Pociskovou, Z. Prednou, A. Banašovou, J. Ďurovčíkom a i. ) na tému recyklácie skla.
Týmto zaujímavým programom určite Thomas podporil záujem žiakov o budúcnosť našej planéty a aspoň čiastočne prispel k tomu, aby si k nej vybudovali pozitívny a ohľaduplný vzťah. Rady Kátlovského publika boli rozšírené i o žiakov z okolitých obcí z Dobrej Vody a z Jaslovských Bohuníc, ktorí mali účasť na koncerte ako odmenu za víťazstvá v zbere papiera. Dvojhodinové vystúpenie bolo ukončené autogramiádou všetkých účinkujúcich. Žiakom a pedagógom sa program i súťaže veľmi páčili a z koncertu odchádzali nadmieru spokojní. Ďakujeme pekne Vám i vašim sponzorom.
Mgr. Kamila Gážová – riaditeľka ZŠ Kátlovce

 

Piešťany – HA Piešťany

Dobrý deň, zasielam Vám spätnú väzbu od našich študentov. S koncertom sme boli maximálne spokojní. Nadšení boli študenti, tak ako aj pedagógovia. Podobný koncert zameraný na recyklovanie na Slovensku ešte nebol. Sme veľmi radi, že sme mohli byť jeho súčasťou. Nižšie Vám zasielame reakcie študentov.
1/ Tomáško bol zlatý. Robil pekné gestá. A spieval pekne. Takýto program počas vyučovania bol super, mohol by byť častejšie.
2./No takže , mne sa to páčilo. Mohlo by byť takýchto vecí častejšie cez vyučovanie., stejne je toho vyučovania moc. Tomáš bol trocha nudný ale Madej ho vyvažoval. Hovorili ako čo so sklom robiť, a veľa vecí okolo skla. Ale mohli povedať niečo , čo sme nevedeli. Predsa len, každý vie z čoho je sklo. Myslím, že nie sú nejaké negatívne ohlasy.
3./Ano, bolo to výborné mohlo by to byť častejšie.
4./Ano, veľmi to bolo pekné. Prajeme si to častejšie v rámci vyučovania.
5./Veľmi sa mi to páčilo, privítal by som takéto akcie častejšie.
6./Veľmi sa mi to páčilo, privítala by som častejšie takéto akcie, hlavne cez vyučovanie.
7./Vystúpenie sa mi veľmi páčilo a takéto vystúpenia by mohli byť častejšie. Bolo veľmi poučné a zábavné. Takéto akcie podporujem.
8./Predstavenie sa mi páčilo, bolo vtipné a poučné. Takéto predstavenia by mohli bývať častejšie.
9./Ja osobne si myslím, že takéto podujatia sú veľmi poučné a mohli by sa konať častejšie. Veľmi sa mi to páčilo a bolo to super.
10./Páčilo sa mi to , v škole by mohli byť častejšie takéto predstavenia. Ale pokiaľ by som na to mala ísť vo svojom voľnom čase, tak by som nešla.
11./Ecoglasstour sa mi veľmi páčilo. Takéto vystúpenia a prednášky by sme mohli mávať častejšie.
12./Program bol veľmi poučný, vcelku zábavný, zaujímavý až na spev.
13./Ano, páčilo sa mi predstavenie . Bolo vtipné, zábavné a zároveň poučné. Dozvedeli sme sa
množstvo nových vecí. Prijala by som viac takýchto výchovných koncertov.
14./Predstavenie sa mi veľmi páčilo., pretože bolo veľmi vtipné, zábavné a náučné. Bavilo ma
to. Určite by sa takéto predstavenia mohli opakovať, vrele by som to privítala.
15./ Bolo to vtipné, náučné. Nebolo to nudné.
16./Bolo to zaujímavé , poučné, vtipné. Dozvedela som sa veľa nových vecí.
17./Poučné, podané zábavnou formou, dalo sa na to pozerať. Takéto koncerty by sa mali opakovať.
18./Včerajší koncert bol v pohode, zabavili sme sa a určite aj niečo naučili aj s pani profesorkami . Puskailer mal peknú tanečníčku.
19./Koncert bol zaujímavý, inšpiratívny, chlapci sa snažili. Som za aby tu bývalo viac takýchto podobných náučných koncertov.
20./Včerjaší koncert bol zábavný, poučný a páčil sa mi .
21./Veľmi sa mi to páčilo, bolo to vtipné no zároveň aj poučné a hudba a tanec boli skvelé. Dozvedeli sme sa aj veci, ktoré sme doteraz nevedeli. Celkovo to bolo super.
22./Celkom sa mi to páčilo, bolo to zábavné , zaujímavé a ekologické . Dozvedela som sa nové o skle, že to je ekologickejšie ako plast, ako sa recykluje, že sa z neho lepšie pije, má to lepšiu chuť. Bolo to dobré.
23./Vystúpenie sa mi páčilo , bolo vtipné a dobre prepracované . Moderátor bol vtipný, taký aký dobrý moderátor má byť. Projekt o skle, separovaní skla je tiež dobrá myšlienka ako spojiť niečo zábavné s užitočným.
24./Ecoglasstour sa mi veľmi páčilo . Bolo to veľmi poučné a vtipné . Lepší koncert som tu nevidela. Mňa, aj väčšinu dievčat určite potešil príchod Thomasa Puskailera a Mateja Madeja, ktorí boli veľmi vtipní. Celé spracovanie sa mi veľmi páčilo, najmä dokrútky známych
osobností. Som rada , že som mala takýto zážitok.
Mgr. Eva Bernátová – zástupkyňa riaditeľa školy HA Piešťany

 

Trenčín – Základná škola Trenčin

Dobrý deň! Ďakujeme Vám za krásny koncert! Pani učiteľky aj deti boli veľmi nadšené, veľmi sa im páčila slovenská náučná pesnička. Bola vhodne volená forma prezentácie výroby skla, deti si veľa zapamätali. Spravili ste nám veľkú radosť.
Mgr. Tatiana Čáková – ZŠ Trenčín

 

Trenčianske Teplice

Chcela by som pozitívne reagovať na akciu Eco GlassTour, ktorá sa konala v našom meste pre našich žiakov. Celé podujatie bolo vedené pre deti zaujímavým, zábavným a poučným spôsobom. Žiaci boli počas koncertu vťahovaní do programu, rôznymi druhmi činností a aktivít, či už vedomostne alebo aktívne. Žiaci boli z koncertu nadšení, zaujal ich. Ďakujeme za skvelý a jedinečný koncert, a dúfam, že sa pri podobných akciách ešte stretneme. Veľká vďaka patrí samozrejme vašim sponzorom, teda Zväzu sklárskeho priemyslu SR a Recyklačnému fondu.
Mgr. Zuzana Janáková – ZŠ Trenčianske Teplice

 

Prievidza

Neobyčajný deň, ktorý sme zažili aj vďaka Vám, si zaslúži neobyčajný prejav vďaky. A preto Vám aj touto cestou chceme poďakovať za všetky deti, ktoré mali možnosť prežiť jeden mimoriadny deň s mimoriadnymi ľuďmi, ktorí im veci zložité a vážne, priblížili spôsobom im najbližším – piesňami, príbehmi, rozprávaním, súťažami… Jednoducho rečou, ktorej deti rozumejú. A to všetko s neskutočne ľudským prístupom, ktorý odomkýna aj tie najtajnejšie zákutia detskej duše.
Celé podujatie, ktoré malo predovšetkým silný ekovýchovný moment, bolo pre deti aj mimoriadne emotívnym a silným zážitkom. Naše deti, a myslím, že aj mnoho ďalších detí v slovenských školách ešte nič silnejšie nezažilo. A to nešlo len o samotný koncert. Už mesiac pred ním žili deti v očakávaní. Najskôr tej správe neverili, potom sa pýtali, zháňali informácie a čakali. No a samozrejme chystali sa, lebo na Slovensku je to tak, že hostí treba privítať. Do poslednej chvíle však mnohé z nich nechceli veriť, že sa také niečo vôbec môže na našej škole uskutočniť.
Ale nemožné sa stalo skutočnosťou. Prišiel deň D, a aj tí najväčší pesimisti uverili. Prišli autá, prišli ľudia a priniesli nielen techniku, scénu, a bohatý program, ale i dobrú náladu, a ešte čosi ľudské k tomu, čo bolo počas koncertu cítiť všade, a zostalo to v nás až do konca školského roku, ktorý k nám možno aj vďaka koncertu, prišiel akosi rýchlejšie ako po iné roky. Jednoducho zažili sme úžasný deň, za ktorý Vám patrí obrovské ďakujem.
Za všetky deti a pedagógov zo Spojenej školy internátnej v Prievidzi, pri ktorej pracuje Klub SŽ Lipka úprimne ďakuje
PaedDr. Jarmila Dragulová – Špeciálna ZŠ Internátna Prievidza

 

Zákamenné

Dňa 27.mája v pondelok dopoludnia sa uskutočnilo veľkolepé turné Eco glasstour 2013 pre žiakov ZŠ Zákamenné. Táto akcia bola odmenou pre deti za ich celoročné aktivity s environmentálnou problematikou.
Zábavno-poučný program bol zameraný na recykláciu skla od separovania, roztavenia a spracovania až po nový výrobok. Túto úlohu dokonale zvládli moderátor Martin Madej a spevák Thomas Puskailer. Mládež si vypočula eko odkazy známych osobností šoubiznisu, ktoré boli zamerané na danú problematiku. Ďakujeme organizátorovi projektu občianskemu združeniu Strom života za výber našej školy. Chceme poďakovať aj vedeniu školy,ktoré nám umožnilo spomínanej akcie sa zúčastniť. A samozrejme Sklárskemu priemyslu SR. Naši žiaci sa zapájali do súťaží, odmenení boli tričkami a CD-čkami. Stretnutie bolo ukončené autogramiádou. Boli sme nadmieru spokojní, len tak ďalej.
Tešíme sa na ďalšiu vydarenú akciu.
Ing. Agneša Chmeľová – ZŠ Zákamenné

 

Žilina

Vďaka spolupráci p. uč. Tóthovej s organizáciou “Strom života” a jej aktívnej účasti na projekte so zameraním na ochranu životného prostredia sa mohli žiaci našej školy zdarma zúčastniť výchovného koncertu pod názvom “ECO GLASS TOUR”. Podujatie bolo výborne pripravené. Deti sa zabavili, ale aj sa veľa dozvedeli z oblasti environmentálnej výchovy. Za svoje správne odpovede boli odmenené peknými cenami. Sprievodcami celého programu boli také osobnosti, ako Thomas Puskailer a Martin Madej, ktorí deťom vytvorili príjemnú atmosféru a svojim vtipným rozprávaním a podmanivým spevom dokázali udržať pozornosť našich malých žiakov. Ďakujeme Zväzu sklárskeho priemyslu SR a Recyklačnému fondu za tento koncert.
Mgr. Mária Tóthová – ZŠ Jarná, Žilina

Podľa môjho názoru bol koncert veľmi dobre pripravený po metodickej stránke.Bolo to typické zážitkové učenie. Páčilo sa mi, že na ňom bolo prelínanie IKT – audio vizuálne pomôcky s názornými konkrétnymi pomôckami ( ukážka ako a z čoho sa vyrába sklo, fľaša). Bolo super, že deti videli známe osobnosti ako odpovedajú v ankete na otázky( média neuveriteľne ovplyvňujú názory malých detí) a páčila sa mi aj súťaž v triedení odpadov. My to deti v škole učíme, ale je to úplne iné, keď súťažia medzi známymi osobnosťami…
Piesne Thomasa Puskailera som moc nepoznala, ale zapáčili sa mi a deti si pri nich aj zatancovali. Pán Puskailer je sympatický mladý muž a môže ďalej vychovávať naše deti v ďalších aktivitách. Ja a moji štvrtáci sme mali pekný zážitok. V triede sme potom ešte rozobrali, čo sa nám najviac páčilo a zhodnotili sme, že by bolo dobré, keby nielen na výrobu skla, ale aj na iné materiály (papier, plast) boli spracované takéto výchovné programy.
Mgr. Lýdia Pažitková – učiteľka ZŠ

 

Košice

Chcem Vám poďakovať v menej celej školy za perfektný koncert, ktorý ste pre nás zorganizovali. Nadšení boli rovnako žiaci, tak aj pedagógovia. Je veľmi vzácne ísť na výchovný koncert, ktorý je pripravený takým štýlom ako práve Ecoglasstour. Od prvej chvíle ste upútali pozornosť detí a udržali ste ju až do konca, čo je výborné. Konečne nám niekto pripravilkoncert, ktorý deti zabavil, no najmä zábavnou a hranou formou naučil veľa nového. Toto je presne podujatie, ktoré na Slovensku žiakom chýba. Som veľmi rada, že ste tento deficit pomohli zaplátať našej škole. Veľká vďaka a veríme, že budete v podobných aktivitách pokračovať, len tak ďalej.
Mgr. Ľudmila Vargová – ZŠ Staničná Košice

 

Brzotín

Neviem čo Vám mám napísať ku koncertu. Iba toľko, že to bol úžasný zážitok, ktorý si všetci budú dlho pamätať. Myšlienka takejto formy vzdelávania bola vynikajúca. Deti si zapamätali ako majú recyklovať, a ako sa vyrába sklo. Veľmi sa im páčilo, že boli odmenení tričkami ako aj spomienkovým predmetom od sklárov. Z koncertu sme všetci mali dobrý dojem a zážitok. Preto ešte raz, ďakujeme Stromu života a sponzorom, že nám tento koncert daroval.
S pozdravom Zelenáči a ich spolužiaci zo ZŠ s MŠ v Brzotíne, Gemerskej Polome a Krásnohorskom Podhradí.
Ing. Iveta Hliváková – ZŠ Brzotín

 

Dobšiná

Organizácii Strom života a jej sponzorom patrí veľké ĎAKUJEM za uskutočnený koncert, no i za aktivity s ním spojené. Som presvedčená, že nielen žiaci, ale aj my dospelí sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácii súvisiacich so sklom a jeho recykláciou.
Vedúca pracovníčka kultúrneho domu p. Macková ma požiadala o napísanie príspevku z koncertu do Dobšinských novín, takže budete spropagovaní aj tam. Ešte raz veľké ďakujem.
Mgr. Dana Husárová – ZŠ Dobšiná

 

Prešov

Touto cestou chceme poďakovať za možnosť zúčastniť sa na tomto veľmi vydarenom projekte. Žiaci aj učitelia sa veľmi pozitívne vyjadrovali o celom programe. Keďže naša škola sa zapája do množstva environmentálnych projektov, radi uvítame možnosť sa zapojiť aj do ďalších podobných podujatí. Koncert som bol výborný, tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Mgr. Ladislav Klein – zástupca riaditeľa ZŠ Prešov

Dňa 3.6.2013 sme sa presunuli do neďalekého Prešova, kde bol pre nás pripravený super koncert s ThomasomPuskailerom a Martinom Matejom. Nálada bola úžasná. Dozvedeli sme sa kopu zaujímavých vecí o skle, podarilo sa nám aj získať zaujímavé ceny. Všetci sme usúdili, že keby sa v škole učilo takouto formou, bolo by radosť chodiť do školy . Ďakujeme všetkým , ktorí sa podieľali na príprave takéhoto projektu. Stálo to za to. Klobúk dole pred vašimi sponzormi.
ZŠ s MŠ Gregorovce – Bc. Zuzana Huňadyová

 

Poprad

Tento koncert získali ako ocenenie za prácu Klubu Stromu života Snežienky, ktorý pri škole pracuje a pravidelne sa nielen zapája do programov a súťaží Stromu života, ale sa v týchto súťažiach umiestňuje aj na popredných miestach. Obsahom koncertu bol bohatý interaktívny program, ktorý „ stromáci “ pripravili. Okrem piesní, ktoré odzneli od superstaristu a speváka Thomasa Puskailera, sa deťom predstavil moderátor Martin Madej a tanečníci z RDS Company. Podstatnú časť programu tvorili krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu, ktoré zanechali deťom eko-odkaz. Spomenúť môžeme Celeste Buckingham, tanečnú skupinu The Pastels, Adelu a Sajfu, Petra Cmoríka, Peťu Polnišovú a mnohých ďalších. Na deti čakali aj rôzne súťaže, dary a tombola.
Ako koncert vnímali deti? Za všetky pár názorov:
„V dnešný upršaný utorkový deň vo mne vládli jedny z najkrajších ľudských pocitov. Smiech, zábava a šíriaci sa optimizmus. Ani by som si nebola pomyslela, že chvíľa strávená v blízkosti neznámych ľudí, ma môže urobiť šťastnou. Nádherný spev Thomasa Puskailera, ukážky spôsobov ako chrániť našu Zem a úsmev na tvárach detí sa niesli celým koncertom. Všetky vystúpenia boli úžasné a ja len dúfam, že taký jedinečný okamih ešte zažijem.“

„Na koncerte sa mi páčilo úplne všetko – ukážky celebrít, pesničky, tanec, rozhovory o skle, ceny, o ktoré sa mohlo súťažiť, aj autogramiáda na záver. Podľa mňa to bol konečne koncert na úrovni. Nerozprávalo sa o drogách, o ktorých sme už počuli x-krát, ale o niečom novom,zaujímavom. Verím, že všetci sme si zobrali nejaké to ponaučenie a budeme sa snažiť robiť náš svet lepším a krajším.“

„Dnešný koncert hodnotím pozitívne, bol náučný a zároveň zábavný. Je to tá správna cesta ako naučiť žiakov rozumieť veciam, ktoré by už mali poznať. Naučili sme sa ako sa sklo vyrába, z čoho sa skladá a ako ho triediť. Pochopili sme, čo je recyklácia a prečo je potrebná pre ľudí a pre život na našej Zemi. Pesničky zaujali publikum a získali si jeho pozornosť. Privítala by som viac takýchto koncertov.“

„Tento výchovný koncert bol zo všetkých najlepší! Rozprávali sme sa o skle – z čoho je zložené, ako sa fúka, ako sa recykluje a čo všetko sa z neho vyrába. Sprevádzali nás Martin Madej a Thomas Puskailer. Pomocou Eco Tour TV nám známe osobnosti povedali svoje názory na recyklovanie. Naučili sme sa o skle úplne všetko. Najviac sa mi páčili vtipné scénky, ktorými nám moderátori skrášlili koncert. Rada by som poďakovala Stromu života a moderátorom!“

„ Bolo to veľmi zaujímavé. Celé to bolo o skle. Dozvedela som sa veľa zaujímavých vecí, a to som ani nevedela, že sklo je z piesku. Mnoho názorov sme si vypočuli aj od známych celebrít z dokrútok v Eco Tour televízii. Bola tam aj tombola. Nevadí mi, že som nič nevyhrala, ale aj tak som sa skvele pobavila. Páčila sa mi pesnička S nami recykluj! Všetko bolo super, ale najviac sa mi páčila scéna, kde vyrábali sklo.“
Eco Glass Tour vzniklo za finančnej podpory Zväzu sklárskeho priemyslu SR a Recyklačného fondu SR. Za to všetko im krásne ďakujeme.

 

Štrba

Chceme Vám poďakovať za krásne a náučné vystúpenie. Splnilo to svoj účel. Deti sa zabavili a samozrejme veľa dozvedeli. Učitelia tiež vystúpenie hodnotili veľmi kladne, už teraz sa tešíme na Vaše ďalšie ponuky.
S pozdravom Beáta Pastuchová – ZŠ Štrba

 

Šumiac

Koncert bol úžasný. Umelec sa prejavil nielen ako výborný spevák a zabávač, ale aj ako učiteľ. Asi aj preto to dobre vyznelo, lebo mal pri sebe talentovaného Martina Madeja. Spolu vyčarili nezabudnuteľnú atmosféru. Vynikajúcim spôsobom priblížili žiakom výrobu a recykláciu skla, pretože sa o tomto druhu odpadu pomerne málo hovorí a vie. Zábavnou formou si overili a preskúšali žiaci svoje vedomosti z oblasti environmentálnej výchovy. Kladne hodnotíme spôsob, akým boli odmení za svoje vedomosti.
Tento koncert bol prínosom nielen pre žiakov, ale aj pre učiteľov, lebo aj im chýbali niektoré vedomosti o skle. Moje veľké ĎAKUJEM patrí Stromu života, lebo ste našim žiakom umožnili stretnúť sa naživo s dvomi šikovnými mladými umelcami a cez nich spoznať aj potrebu recyklácie skla. Ďakujeme aj sponzorom – Zväzu sklárskeho priemyslu SR a Recyklačnému fondu.
Mgr. Marta Bošeľová – riaditeľka školy ZŠ Šumiac

 

Nitra

Dovoľte, aby sme sa vám poďakovali za koncert Eco glasstour, ktorý ste pre nás zorganizovali dňa 10.6.2013 v centre voľného času. Hlavnými hviezdami koncertu boli superstárista Thomas Puskailer a celú akciu moderoval Martin Madej. Celá akcia prebiehala v príjemnej a veselej nálade. Deti strávili príjemné dopoludnie a formou scénok či pesničiek sa naučili veľa o vzniku, výrobe, separácii a recyklácii skla. Najväčší úspech mala pesnička „ S nami recykluj“, ktorá v deťoch zanechala pekné zážitky. Rada by som sa poďakovali sponzorom a Stromu života za to, že mohla celá akcia vzniknúť.
ZŠ spojená Nitra

 

Brusno

Absolvovali sme výchovný koncert Stromu života Ecoglasstour. S potešením môžeme povedať, že žiaci aj učitelia boli nadšení, myslim si, že koncert bol veľmi pekne spracovaný, pestrý, deti sa veľa naučili. Koncert bol veľmi hodnotný. Ďakujeme veľmi pekne za tento zážitok Zväzu Sklárskeho priemyslu.
S pozdravom ZŠ s MŠ Brusno – Mgr. Lucia Živorová

 

Banská Bystrica

Ďakujeme za skvelú ECOglasstour, prešla som už veľa výchovných koncertov, ale konečne sme sa zúčastnili jedného zmysluplného, ktorý mal hlavu aj pätu, bol zaujímavý a pútavý, nenásilným spôsobom deti niečo naučil. Ďakujem za všetkých za sprostredkovanie krásneho zážitku.
Michaela Sekerešová – ZŠ Trieda SNP Banská Bystrica

Koncert bol vynikajúci, účinkujúci striedali rôzne zaujímavé aktivity. Žiaci mohli preukázať aj svoje vedomosti. Koncertom sme boli nadšení. Ďakujeme organizátorom a sponzorom za perfektne pripravenú akciu.
Iveta Valentová – ZŠ Moskovská Banská Bystrica

Športová hala Dukly Banská Bystrica sa 12.6.2013 stala miestom, stretnutia aktívnych klubov Stromákov z Banskej Bystrice, ktorí sa za svoje celoročné environmentálne aktivity zúčastnili koncertu známeho superstaristu a speváka Thomasa Puskailera pod názvom ECO GLASS TOUR. Moderátorom programu bol Martin Madej. Obsahom programu bolo deťom priblížiť informácie o význame a používaní skla v živote človeka od prvopočiatku až po jeho recykláciu. Koncert sa deťom klubov Gaštankovia, Recykláčik a Klubkáčik pri Základnej škole, Golianova v Banskej Bystrici veľmi páčil. Hovorí sa , že je „lepšie zas vidieť, ako dvakrát počuť“. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavého o skle, aké je jeho zloženie, výroba, ako sa fúka, recykluje a čo všetko sa z neho dá vyrobiť. Veľký ohlas u detí si získala pesnička: S nami recykluj!, ktorá v nich zanechala pekné zážitky na príjemne strávené popoludnie.
Rada by som sa za naše kluby poďakovala Stromu života a Zväzu sklárskeho priemyslu SR za zaujímavý spôsob zážitkového učenia a výchovy detí k ochrane prírody a jej zdrojov.
Spojená ZŠ Banská Bystrica

 

Alekšince

Konečne je vo výchovno-vzdelávacom procese koncert, ktorý ukázal nový náhľad a smerovanie výchovných koncertov realizujúcich sa v súčasnej školskej praxi. Jeho myšlienka, zmysluplné prepracovanie, interaktívne zapojenie detí do príbehu, výtvarne a hudobné spracovanie striedajúcich sa vzdelávacích a zábavných častí koncertu, samotná hudobná zložka a tanečný rytmus motivujú a vzbudzujú záujem detí o predkladanú problematiku. Musíme konštatovať, že Strom života týmto koncertom ukázal nové smerovania a zamerania výchovných koncertov na školách, ktoré bez problémov upútali deti na 2 hodiny a dokázali zanechať hlbokú stopu v každom dieťati i učiteľovi. Tento koncert zároveň ukázal s akou ľahkosťou a radosťou sa dokážu odovzdávať nové informácia a s akou hravou formou získavame nové a nezabudnuteľné informácie.
Mgr. Stanislava Blahová – ZŠ s MŠ Alekšince

Reakcie detí:
Veľmi sa mi to páčilo, nemalo to ani jednu chybičku.
Bol to najúžasnejší koncert aký bol na škole. Mohli sme sa pýtať a dávať otázky, Dokonca ak sa pýtali nás, za správnu odpoveď sme získali tričko a šiltovku. Už teraz sa teším na ďalší koncert. Najviac sa mi páčilo to, že som sa niečo naučila a že mám podpis Thomasa Puskailera.
Koncert bol veľmi super. Najviac sa mi páčili tanečné vystúpenia, srandovné stvárnenie príbehu skla a to, že som mala pohodovú náladu z koncertu. Bola by som rada, keby ten koncert bol ešte raz.
Veľmi ma bavili fajnové pesničky z koncertu.
Koncert bol poučný a vtipný aj zábavný. Program bol pestrý, plný hudby a tanca, čo sa mi veľmi páčilo.
Celý koncert bol dobrý!!!!!
Koncert bol peckový, som sa nasmiala, bolo to prekvapujúce Ďakujem za zábavu a mohli by ste prísť aj na budúci rok. S pozdravom Kajka.
Koncert bol srandovný a podľa mňa môžete dôjsť aj nabudúce, aby sme sa zase pobavili a niečo nové naučili.
Koncert bol úplne, ale úplne perfektný. Už viem toho viac on skle. Najlepšie bolo to, keď spievali.Koncert ma hrozne bavil, dokonca som si pesničku z koncertu dala do zvonenia v mobile. (Jaja)
Koncert bol zábavný, všetko bolo super.
Bol to dobrý koncert, pobavil som sa , zasmial, páčilo sa mi predstavenie aj vystúpenie.
Bolo to poučné, zábavné, zaujímavé a celkovo dobré.
Z celého vystúpenia sa mi najviac páčil spev, ale aj súťaže a prednášky o skle.
Ecoglasstour bol zábavný a vtipný…bavil ma…A moderátori super. Poučné a vtipné.
Ecoglass tour bol veľmi zaujímavý, veľa sme sa zasmiali a pobavili, dozvedeli sme sa niečo nové o skle ale zároveň sme si niečo zopakovali, najviac sme sa tešili na Thomasa a Martina, ktorí dokázali celý čas baviť a vyčariť úsmev na tvárach. Z koncertu sme si veľa odniesli a za to Ďakujeme.
Náučný koncert o separácii skvelé spojenie zábavy s náukou.
Koncert sa mi veľmi páčil a ale mohlo to byť trocha dlhšie.
Úžasný koncert, bral by som ešte jeden.
Bolo to fakt super. Aktivita 100%, spev úžasný
Tento koncert bol najlepší, čo som videl.
Mne sa páčilo všetko.
(žiaci ZŠ s MŠ Alekšince)

 

Vráble
Zúčastnili sme sa koncertu Ecoglasstour. Bol skvelý, úžasný, poučný a plný zážitkov, ponaučenia nielen pre žiakov ale aj dospelých. Chcem sa poďakovať Stromu života a Zväzu sklárskeho priemyslu za túto jedinečnú akciu pre našich žiakov.
Ďakujeme, SUPER AKCIA !!!!!
PaedDr. Lenka Krajčovičová – ZŠ s MŠ Vráble

© Copyright EcoTour 2012 - 2020